Dzień ojca – co kupić

Wiosna ruszyła pełną parą, na dworze piękna pogoda, a czerwiec coraz bliżej. Czas zacząć myśleć nad prezentem dla naszych ojców, bo już niedługo ich święto. Brakuje Ci pomysłu? Najlepiej uderzyć w klasykę! Książka sprawdzi się doskonale jako prezent na dzień ojca. Przedstawiamy pięć świeżych kryminałów: O włos, Mentalista, Jedno po drugim, Zemsta i Śmierć tłumacza. Nie pozwolą oderwać się od pierwszej strony aż do ostatniej.

O włos. Seria z detektywem Jakubem Sobieskim. Tom 1. – Katarzyna Bonda 

Policjanci odnajdują w lesie zmasakrowane zwłoki dwóch młodych dziewczyn. W pobliżu ktoś pozostawił pukiel włosów, lecz nie należy do żadnej z ofiar. Morderca poszukuje ofiar w agencjach towarzyskich, a te odmawiają współpracy z policją. Sprawą zajmuje się detektyw Sobieski. Tropy prowadzą do zbrodni z przeszłości. Doskonała propozycja dla amatorów kryminału. Gwarantujemy, że nie będziecie żałować lektury!

Mentalista – Henrik Fexeus, Camilla Läckberg

W Sztokholmie znalezione zostaje ciało kobiety przebitej mieczami. Policja ma dylemat: czy to niefortunna próba sztuczki magicznej czy atak mordercy. Do sprawy zostaje zaangażowany ekspert iluzji, mentalista. Trzymający w napięciu kryminał ze świetnym motywem iluzji. Camilla Läckberg w najlepszym wydaniu we współpracy z Henrikiem Fexeusem.

Jedno po drugim – Ruth Ware 

Domek w górach przysypany lawiną. W nim grupa bohaterów odciętych od świata, a każdy z nich skrywa tajemnicę. Narasta panika, a bohaterowie – jedno po drugim – znikają… Ruth Ware serwuje dawkę niezapomnianych przeżyć. Świetna historia, która porwie czytelnika na całą noc.

Zemsta – Jo Nesbo 

Najnowsza propozycja od cenionego norweskiego pisarza, Jo Nesbo. W nieco innym klimacie, niż poprzednie propozycje, ale na pewno nikt się nie zawiedzie. To obraz Ameryki wyniszczonej przez pandemię, w której obywatele walczą o przetrwanie. Przerażająca wizja przyszłości i bezprawie to jedne z wielu wciągających wątków, które proponuje Nesbo. Książka z pewnością oczaruje każdego miłośnika sensacji.

Śmierć tłumacza – Paweł Pollak 

Zbrodnia – być może – doskonała, a przeciw niej – porucznik Kolonko. Takie połączenie nie może się nie udać! Nikt nie spodziewał się morderstwa w środowisku tłumaczy. I to jeszcze z jakim motywem? Dla przekładu! Paweł Pollak tą powieścią chce oddać cześć porucznikowi Columbo. Czy sprostał temu wyzwaniu? Przekonajcie się sami!