Co tata lubi czytać

Myśląc nad tym, jaki prezent na dzień ojca kupić, warto pomyśleć o książkach. Tak, każdy tata lubi czytać – chociaż w natłoku różnych obowiązków, może nie mieć na to zbyt dużo czasu. Ale na pewno, jeżeli własne dzieci podarują mu jakąś książkę, to na pewno z przyjemnością zabierze się za ich czytanie. Dzięki temu będzie mógł sobie również pozwolić na chwilę relaksu.

Oczami mężczyzny (nie) idealnego

Rafał Wicijowski i jego dość odważna książka, która…wytyka błędy. Taka książka, dzięki której wiele osób jest w stanie zrozumieć, co też złego robi. Wydawać by się mogło, że taka sprawa jest łatwa do odgadnięcia, ale nie. Książka skierowana do mężczyzn, ale jeżeli kobiety również będą chciały ją przeczytać – nie stanie się nic złego. A to tylko dlatego, że Rafał Wicijowski mówi tak samo o kobietach, jak również o mężczyznach, wzajemnie się krzywdzących. Bez ceregieli autor wytyka różne błędy, które przytrafiają się w związkach. Dlaczego nie owija on w bawełnę? Ponieważ dzięki temu ludzie zrozumieją to, co złego robią, unikając tego w przyszłości. Tak, ta książka ma na celu doprowadzenie do zmian w życiu człowieka. Kobiety i mężczyzny.

Wszystko za Everest

Góra, która dosłownie jest marzeniem dla wielu osób. Chodzenie po górach to dla ludzi, którzy pchają się na Everest, to coś więcej, niż sport. To wielka pasja, dla której są w stanie poświęcić swoje życie. W jaki sposób? O tym właśnie opowiada John Krakauer, który był na szczycie. To właśnie ten człowiek, który jako nieliczny przeżył wielką tragedię, jaka miała miejsce na tej górze, 10 maja 1996 roku. Wtedy to trzy uzdolnione, dobrze przygotowane ekipy, szykowały się do szczytowego ataku. Tylko że nagle nastąpiło gwałtowne pogorszenie pogody. Skutkowało to śmiercią wielu osób. Jemu udało się przeżyć. O tym właśnie postanowił opowiedzieć w swojej książce. Tej książce, która stała się również hołdem dla tych wszystkich osób, jakie straciły wtedy życie. Jemu na szczęście udało się przetrwać.